Blog

 

 • 21/07/2022 0 Komentarze
  Wycena złotej biżuterii – od czego zależy?

  Dla zupełnie niewprawionego oka precyzyjna wycena złotej biżuterii może wyglądać nieco tajemniczo. W istocie jednak cały proces jest niezwykle przejrzysty i opiera się na jasno określonych zasadach. Wartość współczesnych pierścionków, bransoletek czy też naszyjników zależy w dużej mierze od zawartości metalu szlachetnego (czyli po prostu próby). Nieco inaczej sprawa wygląda natomiast w przypadku egzemplarzy zabytkowych lub innych, prezentujących wartość kolekcjonerską (o czym za chwilę) — poniżej dowiesz się więcej na temat tego jak określamy ich wartość.

   

  Dowiedz się więcej
 • 21/07/2022 0 Komentarze
  Kamienie szlachetne - AMETYST

  Subtelny i elegancki, a dla wielu będący wręcz synonimem harmonii oraz głębokiego relaksu — ametyst to jeden z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych, a stojąca z anim legenda bez wątpienia dorównuje walorom wizualnym. Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na temat barwy, estetyki, wyceny oraz mitologii nim stojącej, jesteś we właściwym miejscu!

   

  Dowiedz się więcej
 • 07/07/2021 0 Komentarze
  5 popularnych mitów na temat diamentów

  Przez wiele stuleci, ludzkość wytworzyła wiele mitów dotyczących kamieni szlachetnych. Wyjątkowa biżuteria kojarzona była głównie z potężnymi kompletami naszyjników i pierścieni monarchów i monarchiń - dopełniała pięknych koron, diademów czy innych insygniów władzy. Nic dziwnego, że była ona swego rodzaju tajemnicą - do tego niemożliwą do zdobycia i odkrycia dla przeciętnego poddanego. Warstwy szlacheckie, mimo że miały większy dostęp do władców, również nie mogły w pełni “posiąść” biżuterii - często była ona dopełnieniem wyłącznie insygniów koronacyjnych. Przez ten czas, mogło pojawić się wiele plotek i nieścisłości związanych z kruszcami oraz zdobiącymi je kamieniami szlachetnymi – takimi jak na przykład diamenty.

   

  Dowiedz się więcej
 • 21/05/2021 0 Komentarze
  Perły naturalne, wycena. Jak nie dać się oszukać?

  Wszelkiego rodzaju materiały organiczne, mimo że przepiękne, mogą być powodem dezorientacji w momencie, w którym chcemy kupić biżuterię. Skąd mamy wiedzieć, czy materiały użyte w danych kolczykach czy pierścionku to naprawdę produkty najwyższej jakości? Jak nie dać się oszukać i umiejętnie sprawdzić wszystkie aspekty, jeśli chodzi o jakość i wysoki gatunek pereł naturalnych? Konieczne jest więc zapoznanie się z kilkoma aspektami, jeśli
  chodzi o to, w jaki sposób oceniamy ten wyjątkowy i ceniony od lat materiał zdobiący naszyjniki, broszki i pierścionki.

   

  Dowiedz się więcej