Wycena biżuterii i kamieni

Twoja biżuteria

Kiedy wchodzimy w posiadanie cennych przedmiotów, przykładowo dostajemy je w prezencie, kupujemy sami bądź odziedziczamy w spadku, zastanawiamy się wówczas jak bardzo wartościowe są te rzeczy i chcemy zweryfikować ich prawdziwą wartość. Profesjonalne wsparcie i fachową pomoc zapewni wówczas rzeczoznawca biżuterii oraz kamieni szlachetnych. Rzeczoznawca zajmuje się zarówno samą biżuterią, kamieniami luzem, jak i biżuterią połączoną z kamieniami. Ukończone kursy i otrzymane certyfikaty zapewniają, że współpraca z takimi rzeczoznawcami, jak profesjonaliści z Corand, będzie w pełni udana oraz satysfakcjonująca. Dbamy o relacje z naszymi Klientami, świadcząc usługi na najwyższym poziomie.

 

Masz wartościowy przedmiot – i co dalej?

Proponujemy wówczas sprawny kontakt z rzeczoznawcą, celem wykonania ekspertyzy oraz zrealizowania wyceny. Kruszce, kamienie, kunszt wykonania – to wszystko jest rzetelnie oceniane fachowym okiem gemmologa. Gemmologia to ogółem nauka o kamieniach szlachetnych, z kolei sam gemmolog sprawdza, czy kruszec i kamień są autentyczne i jak wartościowe. W Corand wyceniamy diamenty, szafiry - i nie tylko – a także wyroby zarówno nowe, jak i stare.

Łącząc fachową wiedzę z dużym doświadczeniem, dokonujemy ekspertyzy i wyceny biżuterii oraz kamieni szlachetnych. W codziennej pracy liczy się dla nas pełen profesjonalizm, fachowe podejście oraz współpraca z Klientem na najwyższym poziomie. Dysponujemy wysokiej klasy, specjalistycznym sprzętem, a jednocześnie wiedzą i doświadczeniem, zatem do zleceń podchodzimy kompleksowo. Każde z nich traktujemy indywidualnie, mając na uwadze wzajemną, udaną i satysfakcjonującą współpracę z naszymi Klientami. Oddając do rzeczoznawcy wartościowe przedmioty, Klient liczy na jego rzetelną wiedzę oraz fachowe oko – i to właśnie oferujemy.

 

Ekspertyzy i wyceny biżuterii oraz kamieni szlachetnych

W celu skorzystania z usług naszych rzeczoznawców, prosimy o osobiste odwiedziny w naszym punkcie w Krakowie na ul. Rakowickiej bądź kontakt przez formularz dostępny na niniejszej stronie internetowej. Istnieje również możliwość wysłania maila albo kontaktu telefonicznego – serdecznie zapraszamy.

Wycena biżuterii

Jeżeli interesuje Cię wycena usługi ekspertyzy biżuterii bądź kamieni szlachetnych, zapraszamy do kontaktu w dowolnej formie z naszymi rzeczoznawcami. Każda wycena ustalana jest indywidualnie – w kontakcie podajemy wstępną cenę za usługę wyceny. W tym celu poprosimy o pewne, szczegółowe informacje, które są niezbędne w procesie wyceny świadczonych przez nas usług. Warto mieć na uwadze, że szczególnie biżuteria bądź kamienie szlachetne kupowane w lombardzie, Internecie czy generalnie od anonimowych sprzedawców, są szczególnie narażone na oszustwa. Piszemy zatem o kilku stosowanych przez takich nierzetelnych sprzedawców “metodach”.

 

W procesie kupna wartościowej biżuterii uważaj na...

Czy wyrób, który zakupiłeś, jest na pewno autentyczny? Musisz wiedzieć, że niektóre wyroby współczesne sprzedawane są w cenie zawyżonej jako antyki, nawet z podrobionymi znakami wytwórców.

Czy rzecz, którą nabyłeś, jest prawdziwa? Wystrzegaj się sprzedawców, którzy sprzedają stal chirurgiczną w cenie białego złota.

Czy biżuteria, którą masz, oby na pewno jest z tego materiału, jaki się podaje? Uważaj na tych, którzy sprzedają wyroby z metali pozłacanych jako wykonanych ze złota, i to w zawyżonej wartości.